Vinotéka AURELIUS

O FIRMĚ

Firmu Vinotéka Aurelius založil v roce 2003 Ivo  Neumann.Od roku 1993 se zabýval prodejem nápojů.S týmem spolupracovníků  budoval  po ČR maloobchodní síť prodejen  anglické  firmy VICTORIA WINE resp. DRINKS Jaroměř.Specializované prodejny s alkoholickými nápoji převážně víny.Po té pracoval jako sommeliér u firmy MAKRO Hradec Králové.Absolvoval Vinařskou akademii Valtice,Akademii sommeliérů MAKRO/METRO při Salonu vín ČR,je držitelem certifikátu sommelier a posuzovatel v oboru vinařství.
   Brzy po založení této  firmy byla vybudována  vinotéka stejného názvu na Husově třídě č.p.81 v Jaroměři,se zaměřením na  vína malých a středně velkých vinařství výhradně z Moravy.Otevřena byla 4.května téhož roku.Postupně si tato vinotéka získávala svoji klientelu.Vzhledem ke stále většímu množství zákazníků a pro zkvalitnění nabídky či rozšíření sortimentu tak byla v červenci roku 2006  původní vinotéka  uzavřena  a v srpnu  otevřena nová větší  též na Husově třídě č.p. 74,50m vedle bývalé.
   Od srpna roku 2007 se firma se zabývá prodejem moravských vín jakostních,přívlastkových,speciálních jak lahvových tak kvalitních sudových.Jako výhradní reprezentant firmy ORBIS VINIUM Hradec Králové,pro východočeký region firma nabízí špičková italská vína.Dále pak vína prakticky z celého světa,lahvová i sudová.Při návštěvě vinotéky můžete využít posezení a degustace vín.
   Dceřinná firma VINEUM se zabývá velkoobchodním prodejem moravských i zahraničních vín především pro gastronomii.